“İlim kendin bilmektir” (86)

Konya İl ve Kültür ve Turizm Müdürlüğü, bu yılki Şeb-i Arus törenlerinin temasını “İrfan Vakti” olarak belirledi. İrfan “Kendini bilmek” olarak da yorumlanıyor. Celaleddin Rumi eserlerinde, bütün ilimlerin aslının insanın kendisini bilmesi olarak yorumluyor.

Konya’nın kültür ve tarihine katkı sağlamaya çalıştığımız dergimizin yeni sayısında ekip arkadaşlarımız “İrfan Vakti”ne özel çalışmalar yaptılar.

**

Gazeteciler ve yayıncılar için belki de en çok sıkıntının yaşandığı dönemlerden geçiyoruz diyebiliriz. Bir önceki sayımızın baskı maliyeti ile bu sayımızın baskı maliyeti arasında yaklaşık yüzde 60’a yakın artış var. Gazete baskı maliyetleri de çok farklı değil.

Bu zorlu süreçte pek çok kişi ve kurumun sıkıntı yaşadığını biliyoruz. Biz maliyetlerde yaşanan artışları göğüsleyerek okuyucuya en düşük fiyatlar ile bu eseri ulaştırmaya çalışacağız. Sizlerden beklentimiz ise bu çabaya destek olmak.

**

Dergimizde, alanında uzman isimler ile yapılan röportajlar yine göz dolduruyor. Şeb-i Arus’a yönelik hazırlanan dosyalarımız da okumaya değer. 15 Temmuz’da Gölbaşı’nda görev yapan özel harekatçının anıları, sanatçılarımızın meslek sırları, düğün pilavının kokusu ve daha birçok okunası dosya sizleri bekliyor…

HÂLİD ŞEN

Merhaba Gazetesi İmtiyaz Sahibi / Merhaba Şehir Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

“İlim kendin bilmektir” / BAŞYAZI-86

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön