Konya’nın ‘tek şehir dergisi’ne destek zamanı

Bir önceki sayımız, dergimiz için bir dönüm noktasıydı. Merhaba Şehir, gazete arasında dağıtılan bir dergiden, bayilerde satılan ve ulaşımı daha kolay bir dergiye dönüştü. Bu dönüşümle ilgili bazı endişelerimiz vardı.

Dergimizin baskı sonrası elimize ulaşması ile her şeyi unuttuk. Bizim için hazine değerinde olan eserimizi herkes görsün istiyorduk. Merhaba Gazetesi aboneleri başta olmak üzere, bu şehre hizmet edenlere, üreterek katkı sağlayanlara, şehir dışındaki Konyalı bürokratla kadar yüzlerce adrese dergimizi gönderdik. Ayrıca bayilerimiz de raflarının en güzel noktalarında “Konya’nın tek şehir dergisi” Merhaba Şehir’i sizlerle buluşturdu.

Dergimizin sıkı takipçileri yeni formattan memnun oldular. “Artık daha kolay ulaşacağız” dediler. Sadece destek olsun diyerek bir değil iki abonelik talebinde bulunanlar da oldu. Reklam verenler başta olmak üzere, yapılan işe, verilen emeğe bir şekilde destek olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Elinizde bulunan bu sayıyı, abone olarak, belki 10 lira karşılığı bayilerimizden veya internet sitemizden satın aldınız. Veya tanıtım kampanyası kapsamında ücretsiz olarak adresinize ulaştırıldı. Yeni dönemin ilk 2 sayısını tanıtım amacıyla gönderelim “Merhaba şehir”i görmeyen kalmasın dedik.

Dergi içeriğini oluştururken maddi kaygıları ikinci planda bırakıyoruz. Sayfaları çevirmeye başladıkça, verilen emeği ve özeni zaten göreceksiniz. Daha önce böyle bir talepte bulunmadık ama siz okuyucularımızdan tek isteğimiz dergimize abone olmanız. 1 yıllık abonelik bedeli maddi olarak bize çok katkı sağlamasa da ekibimize büyük moral kaynağı olacaktır.

Şehrin dergisine araştırma ve fotoğrafları ile destek olmak isteyenlere de kapımız sonuna kadar açık. El ele bu şehrin değerlerini ortaya koyan, arşivlik eserler yapalım.

Sizleri dergimizle baş başa bırakıyorum…

HÂLİD ŞEN

Merhaba Gazetesi İmtiyaz Sahibi / Merhaba Şehir Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Konya’nın ‘tek şehir dergisi’ne destek zamanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön