Lavanta sadece bir renk değil

Konya özelinde baktığımızda lavanta tarlaları pek çok ilçede kendisini göstermeye başladı. Vatandaşlar, lavantanın mor tonlarında oluşturduğu güzel manzaralar ile ilgilense de lavanta, gıdadan kozmetiğe, temizlik ve sağlıktan sanayiye kadar geniş bir alanda kullanılıyor.

Şehre güzelliğin yanında katma değer de sağlayacak bu lavanta tarlalarının bir yenisi Karatay Belediyesi tarafından şehrin merkezinde ekonomiye kazandırıldı.

Geçtiğimiz günlerde ekibimizi ağırlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, lavanta aromalı dondurma ve gazoz ikramlarıyla lavanta ile neler yapılabileceği konusunda bizlere ipuçları verdi.

Üretim ve katma değer sağlayacak işlemlerle şehrimize fayda sağlayacak bu çalışmayı dergimizin kapak konusu olarak işledik.

Dergimize her sayıda destek veren Ahmet Kuş ve Kasım Kocabaş iki güzel konuyu ele aldılar.

Yazlık Sinemalar, İşgal İçin Gelip Konya’da Kalan İtalyanlar, Konya’nın İhtiyar Delikanlısı Seyfi Atamer, Gül Diyarı Isparta’dan İzlenimler, 3 Bin Fotoğraflık Arşiv, Geleneksel Çocuk Oyunları gibi birbirinden ilginç konu ve konuklarımızın olduğu dergimiz yine dolu dolu…

HÂLİD ŞEN

Merhaba Gazetesi İmtiyaz Sahibi / Merhaba Şehir Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Lavanta sadece bir renk değil / BAŞYAZI (84)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön