Şehrin sevdası 100 yaşında… / BAŞYAZI-89

Eline gazeteyi aldığı zaman ilk spor sayfasındaki yeşil-beyaz renklere bakan hacı emmilerimiz var bizim… Gençliğinde stadın soğuk taşlarında karın ağrıtmış, deplasman şehrinde karnını yine etliekmek ile doyurmuş… Taşlanan otobüsün kırık camlarından soğuğu yiyip hasta olan, babasından yiyeceği azarı göze alıp, soluğu statta alan gençlerimiz var bizim.

Kimi fidanı dikti, kimi birleştirdi, kimi ise hapis yattı. Birinci lige çıkmak için şehir seferber oldu. Kimi doğum tarihini aslına rücu ettirdi. Avrupa’da ülkemizi temsil etti. Şehrin sevdası, 100 yıllık çınar oldu Konyaspor…

Şehrin yeşil-beyaz sevdasını, 100 yıllık tarihini en iyi şekilde yazmak için aylar önce yola çıktık. Ekip arkadaşlarımız ile seferberlik halinde sabah akşam uğraşarak bu dergiyi hazırladık. Konyaspor’un 100. yılına yakışır arşivlik bir eser olmasını temenni ettik. Tarihe geçecek bir eser ortaya koymanın gururunu yaşıyoruz. Emeği geçen mesai arkadaşlarıma, yazıları ile katkı veren Konyaspor sevdalılarına ve bu çalışmada bizlere destek veren Konyalı firmalarımıza teşekkür ediyorum.

HÂLİD ŞEN

Merhaba Gazetesi İmtiyaz Sahibi / Merhaba Şehir Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Şehrin sevdası 100 yaşında… / BAŞYAZI-89

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön